PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=143515}

Maria Antonina

Marie Antoinette
6,5 59 629
ocen
6,5 10 1 59629
6,5 17
ocen krytyków
Maria Antonina
powrót do forum filmu Maria Antonina

Gdy usłyszałam piosenkę przy początkowych napisach, powiem szczerze byłam
zaskoczona. Uznałam, że reżyserka miała bardzo dobry pomysł, żeby do takiego dramatu
wprowadzić ciekawą, nowoczesną muzykę. Ale im dalej film zbliżał się ku końcowi byłam
zła, że z tak pięknej historii (mówię tu o książce, na której oparty jest ten film) stworzyć film
mówiący nieprawdę i uciąć najważniejsze momenty, czyli życie Marii Antoniny w czasie
rewolucji, jakie cierpienia zniosła ona i jej najbliżsi oraz jak zakończono jej życie. Na temat
romansu może powiem tyle, że w filmie reżyserka ukazując go jest pewna, że miał on
miejsce, natomiast tak naprawdę nikt nie wie czy to prawda czy głupie plotki powtarzane
przez zazdrosny dwór. Dałam 1/10 ponieważ ten film oszpeca wizerunek pięknej Marii
Antoniny i ukazuje ją w jak najgorszym świetle.

ocenił(a) film na 4
_Blake_111

A ja bym powiedziała jednak, że jej wizerunek w filmie jest bardziej pozytywny niż stereotyp. Poza tym za piękne kostiumy i scenografię troszkę więcej niż 1 się jednak należy.

ocenił(a) film na 4
_Blake_111

Jak dla mnie to jej wizerunek we filmie też jest bardzo pozytywny a z tego co wiem nie była najlepszą królową, w porównaniu do swojej poprzedniczki wypadała blado, mimo że tamta pochodziła z podrzędnego rodu jak na królewskie standardy.

ocenił(a) film na 6
_Blake_111

Właśnie obejrzałam film no i rzeczywiście ta nowoczesna muzyka psuje wszystko. Ale ciekawa historia zachęciła mnie do przeczytania jej biografii

ocenił(a) film na 7
_Blake_111

Mi film się podobał, jedyne muzyka momentami z epoki, momentami nowoczesna psuła efekt.

_Blake_111

Zgadzam się z @milkaway, ogólnie 'plotki' tamtych czasów gorzej przedstawiają Antoninę niż film. A podobnie jak Ty odczuwam niedosyt takiego dupowatego zakończenia, życie Marii Antoniny to pasjonująca historia a ucięto ją właściwie w 1/3... kieeepsko

_Blake_111

A dla mnie zestawienie nowoczesnej muzyki do dramatu kostiumowego to ciekawy pomysł. Nieco ekstrawagancki, ale fajny. Scena balu kostiumowego do utworu Siouxsie and the Banshees to istna rewelacja :) Zresztą cała ścieżka dźwiękowa jest niezła. Widać Sofia Coppola słucha takiej samej muzyki jak ja :) Co do fabuły - zgadzam się, ze trochę uprościła sprawę. Historia zbyt płytko ślizga się po faktach, za mało dramatyzmu. Właściwie dla kogoś, kto nie zna historii, rozmiar tragedii Marii Antoniny nie będzie dla niego zrozumiały. A przecież jest to postać tragiczna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones