PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=143515}

Maria Antonina

Marie Antoinette
6,5 59 629
ocen
6,5 10 1 59629
6,5 17
ocen krytyków
Maria Antonina
powrót do forum filmu Maria Antonina

Z utęsknieniem czekałam na niego. Losy Marii Antoniny, Dunst w głównej roli, piękne stroje... a tu takie rozczarowanie. Przez cały film czekałam na konkretny wątek i nic. Za mało dialogów, dziwnie dobrana muzyka do tamtych czasów (niektórych stylów po prostu nie wypada łamać), a głównym problemem tytułowej bohaterki przez ponad pół filmu jest brak ochoty jej męża na seks.... po Copolli spodziewałam się czegoś ambitniejszego (choć trudno mówić o ambicji patrząc chociaż na pełen różu plakat do tego filmu)

ocenił(a) film na 6
gosiasi7

Coppola jest specyficzna - plakat pełen różu nie musi akurat zniechęcać... powiedziałabyś, że Między słowami jest tak kapitalne po zobaczeniu plakatu z Murray'em siedzącym na łóżku? Poza tym plakat polski nieco różni się od oryginalnego.

dolly_shiller

Plakat pełen różu i innych pastelowych kolorów może nie zniechęca, ale nasuwa myśli, że to raczej nie będzie ambitny film, no i moim zdaniem nie był. A jeżeli chodzi o plakat Między słowami to wręcz przeciwnie - jest dość intrygujący i raczej zaciekawia niż zniechęca.Trudno też oceniać reżyserskie zdolności Coppoli, jeżeli nakręciła dopiero drugi film.

gosiasi7

! co ty wogole mowisz.. jaki drugi?
Lick the Star
Przekleństwa niewinności( z młoda Kirsten )
Między słowami
Maria Antonina
Co daje w sumie 4 filmy :D, co do filmu...hmm jestem pewna ze wszystko w filmie bylo dokładnie dopracowane i wszelkie zabiegi byly przemyslanym swiadomym wyborem pani reżyser nie podejrzewam jej o chcec zrobienia " fajnego rózowego komercjalnego filmu.." nie po obejrzeniu wcześniejszych pozycji pzdr.

struna_janis

4 filmy? Widocznie źródło informacji, do którego zajrzałam jest mało wiarygodne. Dzięki za upomnienie. Maria Antonina nie jest na pewno komercyjnym filmem choć różowym... ale do mnie nie przemówił. Też pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
gosiasi7

Rozumiem oczekiwania. Niestety o jest film traktujący o życiu Marii Antoniny....Jest w większości inspirowany jej życiem...Dlaczego głównym wątkiem jest brak seksu małżonków? Otóż dlatego, że wydanie potomstwa (Zwłaszcza płci męskiej) było traktowane jako potwierdzenie , zatwierdzenie sojuszu między dwoma państwami. W sytuacji gdy tych dzieci nie było, sytuacja delfiny stawała się niewesoła-można nawet było przeprowadzić rozwód i odesłać ją do rodziny. A jakie główne wątki były w życiu delfiny? Najpierw były zabawy, zakupy a potem upragnione dzieci. Film przedstawia ją jako współczesną nastolatkę (stąd ta muzyka). Nie jest pokazana scena procesu i jej śmierci gdyż to nie byłbo zgodne z konwencją filmu. Pozdrawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones