PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=143515}

Maria Antonina

Marie Antoinette
6,5 59 629
ocen
6,5 10 1 59629
6,5 17
ocen krytyków
Maria Antonina
powrót do forum filmu Maria Antonina

Historia Marii Antoniny, nie jest prostą bajeczką, przynajmniej do czasu. Jeśli film nie ukarze drastycznego przejścia z rozpuszczonej dziewczynki do prawdziwej królowej, (do którego była zmuszona Maria Antonina), będzie bezsensowną produkcją, stratą taśmy filmowej. Historia ta jest świetnym materiałem na film, ale trzeba umiejętnie do niej podejść i postarać się zrozumieć dramat całej sytuacji. Po obejrzeniu zwiastuna niepokojące mogą się wydawać muzyka, (co to ma znaczyć??) oraz (znacznie bardziej) zbyt sielankowy klimat. Bardzo ubolewam nad tym, że Pani Coppola nie zdecydowała się na kręcenie filmu według wybitnej biografii Zweiga (ponoć jej nawet nie przeczytała).... Mimo wszystko pokładam w filmie wielkie nadzieje....

ocenił(a) film na 10
krzykol

Niestety, film został wygwizdany na festiwalu w Cannes...

Bodil

No i co? To na razie wiele nie znaczy. Często film na początku się nie podoba, a potem zmienia się o nim zdanie. Obejrzymy, ocenimy. Jedno jest pewne: imho muzyka jest dobrana świetnie!

krzykol

Oj tak, zasadniczo zawiastun nie pokazuje za bardzo Antoniny już jako królowej,szczególnie w dramatycznych chwilach, za wyjątkiem jednego ukłonu na balkonie skierowanego do ludu, także co z tym wszystkim zrobiła Coppola nie wiadomo. Czytałam biografię Antoniny pióra Zweig'a i za wyjątkiem lekko momentami irytującego stylu ( choć może to być wina również tłumacza )książka jest świetna, wyczerpująca i z tego, co mi wiadomo bardzo wierna źródłom, a Coppola jej podobno nie czytała ( chyba, że czytała źródła, hmm ), także , także :)
W każdym razie i tak czekam na film z niecierpliwością, konwencja 'różowych ciasteczek' ze zwiastunu z początków Marii Antroniny we Francji bardzo mi się podoba, taki sobie wybrała reżyserka język i tym bardzoej jestem ciekawa jak się nim posłużyła w opowiadaniu dalszych losów królowej. A muzyka jest uważam świetna, znowu, pasuje do w.w. konwencji, nie uważam,że film 'o epoce', w tym przypadku XVIII wiek musi być ilustrowany muzyką z epoki lub pompatycznymi kompozycjami ogranych już zupełnie hollywódzkich kompozytorów. Także , ciekawam efektu całości. :)

gibbika

kto ma napisy do filmu.Mieszkam w Gdańsku

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones