PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=143515}

Maria Antonina

Marie Antoinette
6,5 59 682
oceny
6,5 10 1 59682
6,4 18
ocen krytyków
Maria Antonina
powrót do forum filmu Maria Antonina

czy mogłby mi ktos wymienic filmy kostiumowe (oczywiscie te godne polecenie) poniewaz bardzo takowe lubie...

nikitka19872

"Duma i uprzedzenie", "Wywiad z wampirem", "Elizabeth", "Księżna", "Kochanice króla", "Sissi - nastoletnia cesarzowa", "Pachnidło", "300". Podobno dobry jest też "Casanova", ale osobiście nie oglądałem.

ocenił(a) film na 8
Mateusz92

"Królewska faworyta", "Pokój z widokiem", "Rozważna i romantyczna", "Emma", "Sissi" (ale nie ta nowa wersja, tylko oryginał z Romy Schneider), "Hrabia Monte Christo" (ale broń Boże, nie z Jimem C.!), "Nędznicy", "Niebezpieczne związki", "Valmont", "Romeo i Julia", "Dracula", "Rozpustnik", "Zatrute pióro", "Markiz de Sade", "Afera naszyjnikowa"... Sporo tego. Co do "Casanovy"-zdecydowanie odradzam. To naprawdę słaby film, chyba że interesują cię komedie romantyczne.

ocenił(a) film na 8
mrs_robinson

A. Jeszcze "Anna tysiąca dni".

ocenił(a) film na 8
mrs_robinson

I "Czarownice z Salem" :)

ocenił(a) film na 8
mrs_robinson

I "Wiek niewinności" :)) Choć mnie osobiście trochę znudził.

Mateusz92

Jeszcze "Jeździec bez głowy" - genialny film.

ocenił(a) film na 7
nikitka19872

ja polecam "Markiza de Pompadour" ! " Afera naszyjnikowa" też jest ok

nikitka19872

Mi podobała też się "Księżna" z Keirą Knightley i bardzo chciałabym zobaczyć "Zakochaną Jane". A "Pokuta"? Warto oglądać?

audrey_h

A, i myślę, że jeszcze "Elisabeth":)
....................................

ocenił(a) film na 7
audrey_h

Audrey, z całego serca mogę polecić zarówno "Pokutę" jak i "Zakochaną Jane", a jeśli nie widziałaś to jeszcze "Dumę i uprzedzenie" z 2005 roku. Rewelacyjne filmy!

joabart

W takim razie muszę koniecznie obejrzeć! Jak najszybciej!:)

nikitka19872

http://www.filmweb.pl/szukaj/film?q=&type=&genreIds=14&startYear=&endYear=&start Rate=&endRate=&startCount=&endCount=&sort=TEXT_SCORE&sortAscending=false

ocenił(a) film na 9
nikitka19872

zakochana jane jest swietna
pokuta jeszcze lepsza

:)

ocenił(a) film na 10
nikitka19872

To ja dorzucę jeszcze Króla Artura, Szkarłatną literę i Iluzjonistę

nikitka19872

myślę,że spodoba Ci sie "Amadeus" Formana: )

Qlprit

Ja jeszcze polecam z Julią Ormond film "Młodość Katarzyny" - o Carycy Katarzynie. Warto
Całą serie "Angeliki": "Piękna Angelika", "Markiza Angelika", "Angelika wśród piratów", "Angelika i sułtan", "Angelika i król" - oczywiście jeśli lubisz francuskie filmy o piratach;P
Polecam "Człowiek w żelaznej masce" wersje z Leo DiCaprio.
I do tego oczywiście "Przeminęło z wiatrem" - o ile jeszcze nie widziałaś:-)

ocenił(a) film na 7
nikitka19872

Niebezpieczne związki, zdecydowanie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones